Özel Kariyer Anasınıfı
Course

YEMEKHANE TANITIMI

TANITIM

2004 Yılının Ocak ayında faaliyete başlayan Gurmen Catering, bir kültür haline gelen yiyecek ve içecek sektöründe, her zaman çağdaş ve kaliteli hizmet sunarak farklılık yaratmayı amaçlamaktadır.

Gurmen Catering, Ankara'nın çeşitli bölgelerindeki, kurum ve kuruluşlara toplu yemek üretim ve servis hizmeti sunmaktadır. Bunun yanı sıra, deneyimli kadrosu ile Kafeterya ve Restoran İşletmeciliği, Açılış, Düğün, Davet, Kokteyl, Piknik, Fuar gibi organizasyonlarda müşterilerine en iyi ürün ve servis hizmetini vermeyi hedeflemektedir.

KALİTE POLİTİKAMIZ VE HİJYEN

Üretilen tüm ürünlerden Şahit Numuneler alınmakta ve 72 saat muhafaza edilmektedir.

Üretim ve Servis alanlarında çalışan Gıda ile temas eden tüm Personelimiz Sağlık Bakanlığından onaylı Firmalar tarafından Düzenli olarak Portör muayenesi ve kan tahlilleri yapılmaktadır.

Fabrikamızda, T.C. Tarım Bakanlığından İzin almış yetkililer tarafından düzenli olarak ilaçlama programı uygulanmaktadır.

Tehlikeli atıkların Kontrolü Yönetmeliğine ve Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliklerine göre Gurmen Catering bir Yemek Fabrikası olarak Atık Yağ Üreticisi konumundadır. İnsan sağlığına ve Çevre Kirliliğine yol açmaması açısından Gurmen Catering Atık Yağlarını T.C. Çevre ve Orman Bakanlığından lisanslı yetkili bir firmaya Ulusal Atık Taşıma Formları ile teslim ederek, atık yağların bio dizel olarak kullanımı sağlanmaktadır.

DEPOLAMA
 

  • Titizlikle satın alınan ürünler, Gurmen Catering’in merkez depolarında ürün özelliklerine göre uygun şartlarda özenle saklanmaktadır.
  • Et ve et ürünleri için ayrı soğuk oda, (0 - +4),
  • Sebze, meyve, süt ürünleri ve kahvaltılık çeşitleri için ayrı soğuk oda,
  • Dondurulmuş ürünler için -18 °C muhafaza edebilen deep freezler,
  • Günlük ürünlerin kullanılması için ayrı soğuk oda, kuru erzakların depolandığı ayrı bir depo, plastik ve sarf malzemeleri için ayrı depo, deterjan ve kimyasal ürünler için ayrı depo bulunmaktadır.

SATIN ALMA

Kritik başarı faktörlerimizden biri de satın alma sırasında gösterdiğimiz hassasiyetimizdir. Ürünler alınırken normlara uygunluk ve raf ömrü bilgilerine dikkat edilir. Ürün kabulü sırasında Ziraat ve Gıda Mühendislerimiz tarafından gerekli tüm kontroller yapılır. Kalite konusundaki titizliğimizin bir göstergesi olarak kalitesi tescilli ünlü markalar tercih edilir.

Sebze ve Meyveler Toptancı Halinden ihtiyaç doğrultusunda Ziraat Mühendisi kontrolünde alınmaktadır.

 

YEMEKLERİN TAŞIMA KOŞULLARI
Gurmen Catering fabrikasında üretilen yemekler, bakteri gelişimine imkan tanımayan ve ısıyı 5 saat suresince +5 °C, -5°C derecede koruyabilen en modern thermo-kutularda güvenle işletmelere ulaştırılır. Böylelikle yemekler lezzetini, kokusunu ve görüntüsünü kaybetmemiş olur. Zamanında ulaşım ve teslimatı gerçekleştirebilme hassasiyeti ile özel araç filosu kurulmuştur. Amacımız müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutmak, beklentileri önceden tahmin ederek gerekli hizmetleri anında uygulamaya koymaktır.