PYP Programı Kariyer

ULUSLARARASI BAKALORYA PROGRAMI

Kariyer Koleji olarak İlkokulumuz, IB-PYP Dünya Okulu yetki belgesi alma yolunda çalışmalarını başlatmış ve ilk yeterlilikleri sağlayarak ilgili okul statüsünden aday okul statüsüne geçmeye hak kazanmıştır.  21. Yüzyılın gereği olan sorgulama temelli zenginleştirilmiş eğitim için tüm dünyadaki eğitimsel dönüşüme, okulumuz seyirci kalmak yerine dahil olmayı tercih etmiş, IB-PYP Eğitim çerçevesi ile MEB müfredatını entegre ederek dünya okulu olmak için ilk adımlarını atmıştır.

IB İlk Yıllar Programı (PYP) nedir?                                                                                                                                     

PYP, 3 ila 12 yaşları arasındaki öğrenciler için tasarlanmıştır. Çocukların hem sınıfta hem de dış dünyada araştıran-sorgulayan bireyler olarak gelişmelerine odaklanır. PYP, ulusal ve yerel müfredatların çoğunun gerekliliklerine uyum sağlayacak şekilde esnektir ve öğrencilerin IB Orta Yıllar Programı’na en iyi şekilde hazırlanabilmelerini sağlar.

IB İlk Yıllar Programı (PYP);

•öğrencilerin akademik, sosyal ve duygusal esenliğini sağlamayı amaçlar,

•öğrencileri bağımsızlıklarını geliştirmeye ve kendi öğrenimleri için sorumluluk almaya teşvik eder,

• öğrencilerin dünyayı anlama ve onunla uyum içerisinde olma çabalarını destekler,

•öğrencilerin, uluslararası bilincin gelişip zenginleşeceği bir temel vazifesi görecek kişisel değerler oluşturmasına yardımcı olur.

ULUSLARARASI BİLİNCE SAHİP OLMA

Uluslararası bilince sahip bir insan öğrenen profili özelliklerini taşıyan; BİLGİLİ,ARAŞTIRAN SORGULAYAN,DÜŞÜNEN,DUYARLI,İLKELİ,AÇIK GÖRÜŞLÜ,İLETİŞİM KURAN,DÖNÜŞÜMLÜ DÜŞÜNEN,DENGELİ VE RİSKİ GÖRE ALAN kişidir. Bunlar dünyanın olumlu ve üretken vatandaşlarını yetiştirmede evrensel niteliklerdir.

 

*Kariyer Primary School is a candidate school* for the PYP. This school is pursuing authorization as an IB World School. IB World Schools share a common philosophy- a commitment to high-quality, challenging, international education- that we believe is important for our students.
* Only schools authorized by the IB Organization can offer any of its four academic programmes: The Primary Years Programme (PYP), the Middle Years Programme (MYP), the Diploma Programme (DP), or the Career-related Programme (CP). Candidate status gives no guarantee that authorization will be granted.
 

For further information about the IB and its programmes visit http://www.ibo.org.

 Program hakkında detaylı bilgiye  (http://www.ibo.org) adresinden ulaşabilir, PYP Veli Bilgilendirme Broşürümüzü inceleyebilirsiniz.

IB İLK YILLAR PROGRAMI VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI -->

2020-2021 KARİYER KOLEJİ SORGULAMA PROGRAMI -->